Carl Johnson Kimdir?

GTA San Andreas oyunu ana karakteridir. Kısaca CJ olarak bilinen Carl Johnson, Los Santos şehrinde doğmuştur. 4 kardeş olan CJ, babasını hiç görmedi. 1987 yılında Los Santos şehrindeki büyük çete savaşlarında kardeşi Brian’ın ölümünden kendini sorumlu tuttu ve Liberty City’e gitti. Hayatını devam ettirebilmek için araba tamircisi, oto-yıkama ve hayvan gezdirme gibi işler yaptı.1992 yılında Ballas suikastıve annesi Beverly Johnson’un ölümünden sonra Los Santos’a geri döndü.

Carl Johnson – Grand Theft Auto San Andreas

Burada silah kullanmayı öğrendikten sonra verdiği mücadele ile Los Santos’u ele geçirecek olan Sweet Johnson’un kurduğu Grove Street Families çetesinin lideri olacak. CJ Tommy ve Claude’nin aksine daha iyi bir ahlaka sahip Gta karakteridir. İşlediği bazı cinayetlerden pişmanlık duymasını bununla bağdaştırabiliriz. Örneğin Big Smoke’un ölümünden sonra Carl “Lanet olsun adamım.. Ne gereksiz” sözleri dikkat çekiyor. Ayrıca bugüne kadar Gta oyunlarındaki en zayıf karakter. 350 dolar ve atletle dolaşan bir karakter olarak karşımıza çıkan Carl Johnson, yine diğer GTA oyunlarına göre birçok alanda özelleştirebilir.

Yani zayıf, tıknaz bu adamı oyun sonunda şişman, zengin, 3 dövüş sanatı bilen, çok iyi araba ve silah kullanan bir adam haline getirebilmeniz mümkün.

BENZER YAZILAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir