Gta Vice City – An Old Friend

Oyuna giriş yaptığınızda hikayenin başlangıcını sağlayan ve ara sahnelerden oluşan görevdir. Bu görevde herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Ken Rosenberg’in mekanından güvenli nokta olan Ocean Oteli’ne gittiğinizde görev otomatik başlar. Tommy, patronu Sonny Forelli’yi arar ve durumu izah eder. Karşılığında Sonny oldukça sinirlidir ve parasını istemektedir. Tommy Sonny’e güvence vererek aramayı sonlandırır.

Burada Tommy’nin oldukça sinirli olduğunu elindeki telefonu konuşma sonrası fırlatmasından anlıyoruz. Görevi tamamlamanın maddi olarak herhangi bir getirisi yoktur. Bir sonraki görev olan The Party‘nin kilidini açar.

Ana hikayenin başlangıcı bu şekildedir. Kısaca üzerinden geçmek gerekirse, Tommy Liberty City suç ailesi Forelli için Lance Vance ile anlaşmak üzere Vice City’e gelir. Uyuşturucu ticareti esnasında anlaşmayı bir takım ganster basar ve 2 Forelli ailesi mensubunu ve Lance Vance‘nin kardeşi Victor’u öldürür. Tommy ve muhasebeci Ken Rosenberg oradan kaçmayı başarır. Bu durumda Sonny Forelli parayı ve malı ister. Tommy ise olayı araştırmak için Vice City’de kalmaya karar verir.

BENZER YAZILAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir