Mercedes Cortez Kimdir?

Grand Theft Auto Vice City ile hayatımıza giren Mercedes Cortez, oyunda pahalı partiler veren, önemli insanları bir araya getirmeye seven Albay Cortez’in kızıdır. Oyunun hikayesi nedeniyle Tommy, The Party isimli bölümde Ricardo Diaz’ı yakından tanımak ve kendini bu dünyadaki karakterlere göstermek için Mercedes ile görüşüyor.

Hangi ülkede doğduğu kesin olarak bilinmiyor. Fakat Mercedes Cortez, ismini sevmeyen birisi olarak oyunda yer alıyor. The Party bölümünde Tommy ile birlikteyken, isminden hoşlanmadığını “Bu isimle yaşamayı dene” diyerek aktarıyor. Dünkü paylaşımımız GTA VI’nın kadın karakteri Lucia’nın ortaya atılan bilgiler doğrultusunda Vice City ile bağlantısı olduğunu aktarmıştık. Cortez’in Vice City boyunca Vercetti’nin olası bir aşkı olarak gösterildiğini de varsayarsak, Tommy ve Mercedes’in kızları olabilir 🙂

Fakat Mercedes oyunda çok kafa karıştırıcı bir karakter. Tommy’e olan hayranlığının farkında olmasına rağmen, First Love ile birlikte oluyor, bir p*rno filminde başrol oynuyor, striptiz kulübünde çalışıyor. Tüm bunlara rağmen Lucia’nın hikayesinde bir yeri olduğunu düşünüyorum.

BENZER YAZILAR

1 YORUM

  1. ZibidiGonzales dedi ki:

    Çocukluk aşkım hey gidi günler hey

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir