Tommy Vercetti Kimdir?

Gta VC’nin ana karakteri Tommy Vercetti, Harwood Canisi lakabıyla bilinen azılı bir suçludur. 1971’de hapse girmeden önce çocukluk arkadaşı Forelli ailesinin patronu Sonny Forelli’den Harwood’da bulunan bir kişiyi öldürme görevini alır. Fakat o Harwood’da neredeyse bir katliam yapar ve tam 16 kişiyi öldürür. Lakabı da bu yüzden almıştır.

Hapiste 15 yıl geçirdikten sonra 1986 yılında çıkar. Onca zaman geçmesine rağmen halen onun adını duyduklarında o korkunç günler insanlar tarafından hatırlanır. Bunun farkında olan ve o hapisteyken gücüne güç katan Sonny, onun hapisten çıkışıyla birlikte Liberty City’den Vice City’deki Forelli oluşumunu güçlendirmek için onu gönderir.

Uyuşturucu ticareti ağını güçlendirmek isteyen Forelli mafya ailesi, iki gangsteri ve avukatı Tommy ile birlikte Vice City’deki görüşmeleri yürütmek için Ricardo Diaz’ın karşısına çıkarır. Fakat Ricardo Diaz, Liberty City’deki ailelerden daha güçlü ve akıllıdır. Ani bir saldırı sonucu Lance Vance’nin kardeşi Victor Vance, Harry ve Lee gangsterler ölür. Görüşme esnasında olaydan kurtulmayı başaran avukat ve Tommy, Sonny’nin 1 milyon doları ve malları bırakıp bu ani saldırıdan kurtulmayı başarmıştır.

Soldan sağa; Lance, Tommy, Sonny
Soldan sağa; Lance, Tommy, Sonny

Durumu Sonny’e bildirdiklerinde para ve mallarını istemesi ile Tommy’nin hikayesi başlar. Tommy son olayın azmettiricisinin kim olduğunu çözmek Albay Cortez, Avery Carrington gibi adamları araştırmaya başlar ve sonunda Lance’den saldırının sorumlusunu öğrenir. Lance Vance’nin yardımları ile birlikte Ricardo Diaz ve onun mafya oluşumunu ortadan kaldırır. Vice City bundan böyle Tommy Vercetti’nin suç hükümdarlığına girer.

Eski dosttan düşman olur mu? Bu oyunda olduğunu göreceksiniz. Ricardo Diaz öldükten sonra onun haraç aldığı dükkanlar Tommy’e ödeme yapıyordu. Tommy ise bu parayı Lance ile paylaşıyordu fakat Lance kendi payından memnun değildi. Bunun farkında olan Sonny, Lance ile yakınlık kurup en iyi adamlarını Tommy’nin üzerine saldı, sonuç Tommy onları alt ederek tüm tahsilatçıları öldürdü.

Bu olaylardan sonra Sonny bu sefer bizzat kendisi de dahil olmak üzere birçok Forelli ailesi üyesi gangster Vice City’e gelerek Vercetti malikanesinde arasını tahsil etmek için Tommy ile görüşür. Tommy ise 3 milyon dolar değerinde sahte parayı Sonny’e verdikten sonra Lance ihanetini açık açık ortaya çıkararak paranın sahte olduğunu Sonny’e Tommy’nin yanında söyler.

Sonny ise “Buraya sahte para almaya geldiğimi mi sandın Tommy” der. Tommy ise “Hayır, sadece öldürmeden önce dalga geçmek istedim” diyerek büyük bir çatışma başlar. Sonucunda Sonny dahil Forelli ailesinin birçok üyesi ortadan kaldırılır. Avukat Ken Rosenberg ile birlikte yeni suç imparatorluğu liderliğinin keyfini sürer.

BENZER YAZILAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir